Gotowe doniczki z ziemią. Wygoda czy wyrzucenie pieniędzy w ziemię ?


Z powodu czekających mnie remontów w domu, o których również będę chciała przy okazji ich trwania napisać, napotkałam w sklepach budowlanych doniczki z gotową ziemią i zawartych w nich odżywczych substancjach. Z czystej ciekawości oraz cenie jaka widniała, a  była akurat promocja: 

Mniejsza doniczka z 10 zł na 5 zł
Większa doniczka z 15 zł na 7 zł

Postanowiłam zakupić i przetestować ten oto produkt. Tak więc z góry wspomnę iż nie jest to post sponsorowany ;)


Jak można zauważyć, firma oferuje nam wielką wygodę, ponieważ nie musimy kupować ani ziemi, ani doniczki bp mamy jak widać na wieczku 2 w 1

Ciekawa też jestem czy to przypadek ,ze na opakowaniu jest hibiskus. W sumie, on mnie tak przyciągnął, bo kocham te kwiaty :)


Jak zajrzymy do wnętrza doniczki to można zauważyć ,że coś tam poza ziemią jednak jest! Sama firma oferuje nam nawożenie rośliny do 6 tygodni! Jestem bardzo ciekawa jak poprawi się kondycja moich dwóch roślin po przesadzeniu ich do tych doniczek.


Tak się właśnie składało ,że moje hibiskusy były gotowe do przesadzenia i jak widać potrzebują solidnej dawki odżywczych substancji, gdyby nie ten fakt ,że potrzebują aktualnie dużo substancji odżywczych i solidna promocja nie wiem czy kupiłabym ten produkt, ale podsumujmy:

Wady ?

 • Na pewno nie kupiłabym produktu po wyjściowej cenie ponieważ wydaje mi się ,że rozdzielne kupienie produktów typu osobno doniczka i ziemia zdecydowanie wyjdzie mnie taniej, zwłaszcza ,ze posiadam pokaźną ilość kwiatów w domu.
 • Doniczka mogłaby być nieco ubarwiona i przyozdobiona, bo kiedy tylko pościągałam naklejki, miałam zwykła plastikową doniczkę, która nadaje się do wsadzenia tylko do osłonki, a po co ? Gdyby była ładnie ubarwiona nie byłoby takiej potrzeby.
 • Jak dla moich kwiatków to w środku była zbyt mała ilość ziemi, musiałam później dosypać jeszcze ziemi, a chyba o to w tym nie chodzi prawda ? No i jeszcze brak dziurek od spodu.

Zalety ?

 • Pomimo tych niewielkich wad, to zaletą jest zdecydowanie wygoda! Gdy mam w domu tylko jednego kwiatka do przesadzenia, to wchodzę do sklepu, kupuje sobie  taką doniczkę, przesadzam i gotowe ! Bez zbędnego magazynowania ziemi, która nam pewnie zostanie.
 • Nie musimy już nawozić kwiatów i to nawet przez te 6 tygodni :) a jeśli ktoś jest zapominalski i nie pamięta o takich drobiazgach to znów stawia na wygodę i kupuję doniczkę
 • Opcja gotowych doniczek z ziemią jest skierowana dla osób o ograniczonej liczbie kwiatów w domu....a ja na pewno zdam wam relację czy moje kwiaty się ożywiły za pomocą tych substancji odżywczych, bo jak widać jest co odżywiać.


A jakie jest wasze zdanie na temat takich gotowych doniczek z ziemią i nawozem ? Kupicie ?

Share:

5 komentarze

 1. już kiedyś gdzies mi sie ich temat przewiną :) fajna rzecz dla leniuszków albo tych z małą ilościa czasu :)

  OdpowiedzUsuń
 2. fajnie że opisujesz wady i zalety;)pozdrawiam wakacyjnie;)

  OdpowiedzUsuń
 3. nigdy nie kupowałam ,ale chyba spróbuję hodować hibiskusa , moja córcia bardzo lubi

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetne. Wiele osób zapomina o odpowiednim nawożeniu kwiatków w donicach.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuje za komentarz :)